O autorze
Jestem iranistką, która choć niezmiennie zakochana w Iranie, patrzy nań z dystansu. Dystansu, który paradoksalnie jest możliwy tylko wtedy, gdy patrzymy od wewnątrz. Wierzę bowiem, że wnikliwa analiza wydarzeń, jakie mają miejsce w kraju słowików i róż, jest możliwa tylko wtedy, gdy uwzględnimy ich kontekst kulturowy. Od grudnia 2011 roku mieszkam w Teheranie. W samym centrum, gdzie co piątek budzą mnie gniewne nawoływania Śmierć Izraelowi, Śmierć Ameryce płynące z gardeł wiernych, którzy przybyli tłumnie na dziedziniec Uniwersytetu Teherańskiego, by wziąć udział w piątkowych modłach. Przysłuchuję się im pijąc poranną kawę i robiąc zakupy w pobliskich sklepikach, których właściciele, wbrew temu, co słyszę zza uniwersyteckiego muru, twierdzą, że Żydzi są w porządku i Amerykanie też.

Irański wieczór wyborczy - ZAPROSZENIE

14 czerwca w klubie Państwamiasto odbędzie się irański wieczór wyborczy organizowany m.in. przez "Solidarni z Iranem". Gościem wieczoru, za pośrednictwem skype'a, będzie Ramin Jahanbegloo, irański filozof oraz wykładowca akademicki mieszkający na stałe w Kanadzie.

14 czerwca odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Iranie. Po ośmiu latach urzędowania kontrowersyjnego Mahmuda Ahmadineżada zastąpi nowy prezydent. O co toczy się obecnie rozgrywka na irańskiej scenie politycznej? Czy nowy prezydent jest w stanie wprowadzić znaczące zmiany? W jakim kierunku będzie po wyborach zmierzał Iran? Na te i inne pytania odpowie profesor Ramin Jahanbegloo, który za pośrednictwem skype’a skomentuje dla nas na żywo wydarzenia wyborcze w Iranie.

Rozmowę poprzedzi pokaz irańskiego filmu dokumentalnego „Our Times”, będącego doskonałym obrazem pokazującym jak w Iranie wygląda kampania wyborcza. Zapraszamy do udziału w „Irańskim wieczorze wyborczym”!

14 czerwca, godz. 18.00, Państwamiasto, ul. Andersa 29, Warszawa.

Szczegóły oraz program imprezy znajdą Państwo na stronie jednego z organizatorów "Solidarni z Iranem"
Trwa ładowanie komentarzy...